DLACZEGO WARTO ZAINTERESOWAĆ SIĘ CYPREM PÓŁNOCNYM?

WYJĄTKOWE APARTAMENTY W LUKSUSOWYCH RESORTACH

Jeżeli Cypr Północny nie jest Ci jeszcze znany to jest to miejsce, którym warto się zainteresować. Tanie połączenia lotnicze przez cały rok, korzystny system  podatkowy, wspaniały klimat, luksusowe 5***** resorty turystyczne i piękne morze to tylko niektóre zalety Cypru Północnego.

Cypr północny to miejsce, którym bezwzględnie warto się zainteresować a z naszą pomocą możesz już wkrótce stać się właścicielem apartamentu na Cyprze północnym i zapewnić sobie pasywny przychód.

DLACZEGO WARTO?

KORZYŚCI DLA CIEBIE

GWARANTOWANA POGODA

Klimat na Cyprze Północnym z pewnością sprzyja wakacyjnemu relaksowi. Cała wyspa znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, który charakteryzuje się długimi i ciepłymi latami oraz bardzo łagodnymi zimami. Nawet w zimie, pogoda może nas pozytywnie zaskoczyć. Sezon turystyczny jest bardzo długi i trwa aż od końca marca do końca listopada. W miesiącach tych prognoza pogody jest zawsze taka sama - będzie ciepło i nie będzie padał deszcz.

PIĘKNE PLAŻE

Na Cyprze Północnym możemy znaleźć piękne piaszczyste plaże, na których można uprawiać wszelkie sporty wodne, m.in. windsufring czy nurkowanie. Bez problemu można również wypożyczyć sprzęt wodny, leżaki i parasole więc zarówno zwolennicy leniwego wypoczynku jak i ekstremalnych wrażeń będą zadowoleni. Na Cyprze północnym nie brakuje również przepięknych dzikich plaż, które zachowały swój dziewiczy charakter.

UROKLIWE GÓRY

Na Cyprze północnym znajdziemy malownicze pasmo gór Besparmak ciągnące się wzdłuż północnej linii brzegowej wyspy na długości 170km.  Porośnięte gęstymi lasami góry nie są wysokie bo najwyższy szczyt ma ponad 1000m n.p.m. ale są bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Nie brakuje tam urokliwych rzek i jezior, tarasów widokowych, z których rozpościerają się przepiękne widoki. Góry Besparmak są również bardzo popularne wśród turystów uprawiających hiking.

 ZAMKI UKRYTE W GÓRACH

Na Cyprze północnym w górach Besparmak znaleźć możemy pozostałości po twierdzach krzyżowców - zamki św. Hilariona, Boufavento i Kantara. Zdecydowanie warto je odwiedzić ponieważ ze wszystkich rozpościerają się spektakularne widoki na morze, otaczające je urokliwe pasmo górskie oraz na równiny znajdujące się na środkowej części wyspy.

PÓŁWYSEP KARPAZ

Karpaz jest bez wątpienia najbardziej dzikim i autentycznym regionem Cypru Północnego, który zachwyca wspaniałą naturą i nie została dotąd skażona komercją ani masową turystyką. Znajdziesz tutaj kilometry pięknych, złotych, piaszczystych plaż, a na wielu z nich, choćby na słynnej Golden Beach składają swoje jaja żółwie morskie.  Cały półwysep jest rezerwatem przyrody, w którym  spotkasz mnóstwo dzikich osiołków, które tam zamieszkują.

UROKLIWE MIASTECZKA

Na Cyprze północnym znajdziesz wiele urokliwych miasteczek a do najbardziej znanych należy Kyrenia. Znana jest przede wszystkim z wąskich uliczek, klimatycznego portu z monumentalną twierdzą, pięknych widoków na otaczające Kyrenię góry Basparmak oraz lazurowego morza. Będąc w Kyreni warto również odwiedzić pobliskie opactwo Bellapais, z którego rozpościera się spektakularny widok na okolicę.

WAKACYJNY KLIMAT

Na Cyprze północnym odpoczniesz od codziennego zgiełku i ciągłego pośpiechu. To kraj gdzie ludzie się nie spieszą, cieszą się życiem i to się da bardzo szybko odczuć. Tu możesz poczuć prawdziwy wakacyjny klimat. W obliczu pandemii COVID-19 wiele osób zdecydowało się na czasową a niekiedy stałą relokację na Cypr. Wiele osób, w szczególności z krajów skandynawskich i Wielkiej Brytanii, wybiera Cypr północny jako miejsce gdzie chcą spędzić emeryturę, ze względu na przyjazny klimat i miłą atmosferę.

LUKSUSOWE RESORTY TURYSTYCZNE

Na Cyprze północnym znaleźć można wiele wakacyjnych resortów, których z roku na rok powstaje coraz więcej. Wielkie kompleksy basenowe, aquaparki, restauracje oraz sauny to tylko niektóre atrakcje, które takie resorty oferują.  Niewygórowane ceny apartamentów i duże możliwości najmu sprawiają, że są bardzo popularne wśród klientów z Niemiec, krajów skandynawskich, Wielkiej Brytanii, bliskiego wschodu, RPA i coraz częściej z Polski.

 

STAROŻYTNE RUINY

Do najbardziej znanych ruin na Cyprze północnym należy Salamis.  Miasto to powstało jeszcze w czasie wojen trojańskich, a w tutejszych grobach znaleziono mnóstwo greckich dzbanów i ceramiki. Zaś po podbiciu Salamis przez Rzymian, zostało znacznie rozbudowane i tworzyło największe miasto w regionie. Spacerując po ruinach Salamis, ciężko wyobrazić sobie ogrom tego miejsca.ponieważ w czasach świetności mieszkało tu  nawet 200 tysięcy osób.

RAJ PODATKOWY

Cypr znany jest jako raj podatkowy, a tamtejsze urzędy skarbowe działają zupełnie inaczej niż w Polsce. Jest wiele zachęt ze strony rządu do inwestowania na Cyprze północnym a stawki podatkowe są bardzo korzystne.

LUKSUSOWE HOTELE Z KASYNAMI

Na Cyprze północnym znaleźć można wiele luksusowych hoteli z bogatą infrastrukturą i kasynami. Kasyna Cypru północnego znane są z bogatego serwisu i niesamowitego przepychu. Do najbardziej znanych należą: na wschodniej części Cypru północnego Noah's Ark oraz Kaya Artemis, na północnej części Cratos Premium, Elexus Hotel Resort, Concorde Luxury Resort, a w cześci połudiowej Merit Lefkosa Hotel & Casino.