Ile kosztuje apartament na Cyprze Północnym?

Cypr Północny od kilku lat zalicza się do tych regionów w Europie, w których Polacy coraz chętniej nabywają nieruchomości. Perspektywa zarabiania na wynajmie apartamentu oraz możliwość skorzystania z własnego mieszkania podczas śródziemnomorskich wakacji przyciągają coraz większe grono inwestorów, poszukujących sposobu na bezpieczne ulokowanie własnego kapitału. Ile kosztują mieszkania na sprzedaż na Cyprze Północnym i czy warto kupić apartament w tym kraju? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

 

Atrakcyjny stosunek jakości do ceny nieruchomości na Cyprze Północnym

Odpowiedź na pytanie o to, czy zakup mieszkania lub apartamentu na terenie Cypru Północnego będzie dobrą inwestycją, wymaga analizy tamtejszego rynku nieruchomości. Cypr Północny nieprzypadkowo cieszy się zainteresowaniem inwestorów z całego świata, a według magazynu Forbes stanowi obecnie najatrakcyjniejszy na świecie region, jeśli chodzi o kupno nieruchomości przy plaży. Biorąc pod uwagę położenie oraz turystyczny potencjał regionu, należy zauważyć, że ceny mieszkań na Cyprze Północnym w dalszym ciągu są wyraźnie niższe niż w innych krajach położonych nad Morzem Śródziemnym, np. we Włoszech, Turcji czy Hiszpanii.

Oprócz stosunkowo tanich apartamentów oraz mieszkań zaletą cypryjskiego rynku nieruchomości jest szeroki wybór lokali w wysokim, oraz średnim standardzie. To sprawia, że pieniądze mogą zainwestować tu nie tylko osoby poszukujące luksusowych apartamentów, ale także inwestorzy celujący w nieco tańsze, jednak wciąż komfortowe i atrakcyjne położone nieruchomości.

 

Inwestycja w apartamenty na Cyprze  Północnym nadal bardzo opłacalna

Choć jeśli chodzi o Północny Cypr ceny mieszkań nadal plasują się w czołówce najniższych w Europie, analitycy zwracają uwagę na fakt, że ich wartość z roku na rok systematycznie wzrasta. Oznacza to, że właśnie teraz jest najlepszy moment na inwestowanie w apartament, dom, willę lub nieruchomość gruntową. Cena w dalszym ciągu jest atrakcyjna, a mając a perspektywie wzrost wartości, sprzedaż lub wynajem, będą wiązały się z odpowiednio wysoką stopą zwrotu.

 

Tanie mieszkania na Cyprze Północnym w doskonałej lokalizacji

Warto pamiętać o tym, że niskie ceny nieruchomości na Cyprze Północnym to nie wszystko. Jednym z podstawowych czynników, które decydują o popularności tego regionu wśród inwestorów z całego świata, jest pogoda. Słońce świeci tu przez większość dni w roku, a łagodny śródziemnomorski klimat czyni to miejsce idealnym zarówno na wakacje, jak i na stały pobyt. To z kolei powoduje, że popyt na atrakcyjne nieruchomości rośnie z roku na rok.

 

Północny Cypr ceny mieszkań – ile kosztuje apartament?

Czas odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie, a mianowicie: ile trzeba wydać, aby stać się posiadaczem luksusowego apartamentu, komfortowego mieszkania lub kawalerki na Cyprze Północnym? Jak się okazuje, stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi krajami w Europie. Ceny mieszkań na Cyprze Północnym zaczynają się już od ok. 40-50 tysięcy funtów. Za te pieniądze możemy stać się właścicielami niewielkiego, lecz komfortowo wyposażonego i atrakcyjnie położonego apartamentu. Nieco droższe będą mieszkania zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie plaży oraz te o większym metrażu. Przykładowo, nowoczesne mieszkanie typu studio, zaledwie 200 metrów od brzegu morza kosztuje ok. 58 000 funtów, natomiast przestronny, 3-pokojowy apartament w tej samej lokalizacji to wydatek ok. 100 000 euro i więcej.

 

Mieszkania urządzone pod klucz

Jeśli chodzi o Północny Cypr ceny nieruchomości dotyczą z reguły apartamentów „pod klucz” – czyli gotowych do natychmiastowego zamieszkania. To znacząca różnica w stosunku np. do polskiego rynku, gdzie zdecydowana większość mieszkań sprzedawana jest w stanie deweloperskim. Kupując apartament na Cyprze Północnym, otrzymujemy kompleksowo wyposażone mieszkanie, gotowe do natychmiastowego zamieszkania lub wynajęcia – bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Oczywiście, na Wyspie Afrodyty nie brakuje również ekskluzywnych apartamentów klasy premium. Ich ceny dochodzą nawet do kilku milionów euro – trudno określić górny limit, jeśli chodzi o ceny nieruchomości na Cyprze Północnym. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że tutejszy rynek mieszkaniowy cały czas się rozwija, jednak przy ogromnym zainteresowaniu, popyt szybko może przewyższyć podaż, co będzie skutkowało wzrostem cen.

Posted in Bez kategorii.