Ile kosztuje wynajem mieszkania na Cyprze

W ostatnich latach wielu Polaków decyduje się na spędzenie urlopu na Cyprze. Wyspa Afrodyty należy do najpopularniejszych kierunków zarówno wśród osób korzystających z biur podróży, jak i podróżujących na własną rękę. Dodatkową zachętą są dobre połączenia lotnicze z dużych miast w Polsce, a także gwarancja świetnej pogody i piękne cypryjskie plaże. Warto zastanowić się nad tym, ile kosztuje wynajem mieszkania na Cyprze Północnym. To informacje ważne zarówno dla turystów, jak i inwestorów.

Co wpływa na koszt wynajmu mieszkania na Cyprze?

Oczywiście wpływ na ostateczny koszt wynajmu mieszkania na Cyprze ma wiele czynników. Pod uwagę należy wziąć m.in. lokalizację nieruchomości, a także dostępne udogodnienia. Im większe i bardziej turystyczne miasto, tym większe będą czynsz miesięczny oraz koszt wynajmu na doby. Nie bez znaczenia jest również długość najmu. Standardowo im jest on dłuższy, tym łatwiej wynegocjować korzystne warunki z punktu widzenia turysty. Co ciekawe na Cyprze Północnym obecnie można korzystać z szerokiej oferty apartamentów i domów wakacyjnych od polskich inwestorów. W ten sposób można zapewnić sobie komfortowe warunki obsługi klienta, a także nieco niższe koszty wynajmu. Warto sprawdzić taką możliwość, a atrakcyjne apartamenty znajdziesz również w naszej ofercie.

Ile kosztuje wynajem na doby?

Turyści najczęściej wynajmują mieszkania na tydzień. Siedem dni to standardowy czas pobytu na Cyprze Północnym. Koszt wynajmu mieszkania na taki czas to od 300 do 500 euro lub więcej. Wszystko zależy od powierzchni nieruchomości i standardu jej wykończenia. Szacuje się, że najtańsze oferty zaczynają się już od 40-50 euro. To pokazuje spory potencjał inwestycyjny rynku nieruchomości na Cyprze Północnym, gdzie luksusowe apartamenty w prestiżowych resortach turystycznych można kupić już od 7 tysięcy euro za m2. Długi sezon sprawia, że inwestycja tego typu zwraca się już w niespełna 10 lat.

Ile kosztuje wynajem na dłuższy okres?

Wyspa Afrodyty kusi swoim pięknem i wyjątkowym klimatem. To sprawia, że wiele osób decyduje się na spędzenie na Cyprze nawet kilku tygodni lub miesięcy. Warto zastanowić się nad tym, ile kosztuje mieszkanie na Cyprze na dłuższy wynajem. Tu trzeba liczyć się z kosztami w granicach 400-1000 euro. Oczywiście zależy to od lokalizacji nieruchomości, jej standardu i wielkości. Apartamenty typu studio są najtańsze, jednak w przypadku wynajmu domu z basem trzeba liczyć się z jeszcze większym wydatkiem w skali miesiąca. Porównując do innych popularnych ciepłych krajów europejskich, Cypr wciąż zachowuje relatywnie niskie ceny najmu, a spędzenie wakacji w tym kraju może być wyraźnie tańsze od urlopu nad polskim morzem.

Atrakcyjne ceny to korzyść dla inwestora

Koszt wynajmu mieszkania na Cyprze Północnym nie jest bardzo wysoki. Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na dobry stosunek ceny najmu do ceny całej nieruchomości. To w połączeniu z dużym zainteresowaniem apartamentami i wysokim obłożeniem sprawia, że inwestycja w nieruchomości na Wyspie Afrodyty zwraca się szybko. To gwarancja stabilnego przychodu przez wiele miesięcy w roku. Jeżeli planujesz inwestycję w nieruchomości, to zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego apartamentu lub domu, a także jako RT-Invest zadbamy o jego obsługę. Zapraszamy do kontaktu.

 

 

 

Posted in Bez kategorii.