Po jakim czasie zwróci się inwestycja w nieruchomości na Cyprze

W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się na zakup nieruchomości za granicą. Jednym z ciekawych i wciąż odkrywanych kierunków jest Cypr Północny. Wyspa Afrodyty kusi nie tylko piękną słoneczną pogodą niemal przez cały rok, ale także atrakcyjnymi cenami zakupu. Domy i apartamenty w luksusowych pięciogwiazdkowych resortach mogą być znacznie tańsze niż w Polsce. Warto zatem zastanowić się nad tym, po jakim czasie zwróci się zakup nieruchomości na Cyprze?

 

Dlaczego warto zainwestować na Cyprze?

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których zakup nieruchomości na Cyprze się opłaca. Jednym z kluczowych czynników są oczywiście relatywnie niskie ceny nieruchomości. Cypr Północny leży na Morzu Śródziemnym, a ceny luksusowych domów i apartamentów zaczynają się już od kilku tysięcy złotych za metr kwadratowych. Mowa tu oczywiście o popularnych resortach turystycznych, które cieszą się zainteresowaniem odwiedzających niemal przez cały rok. To zasługa świetnej pogody i ponad 300 słonecznych dni w roku.

RT Invest jako agencja nieruchomości na Cyprze współpracuje bezpośrednio z lokalnymi podmiotami i oferuje klientom tylko sprawdzone obiekty z dużym potencjałem inwestycyjnym. Zwiększa to bezpieczeństwo transakcji oraz przyspiesza zwrot z inwestycji. Do tego dochodzą tanie i częste loty na Cypr z wielu miast w Polsce, w tym m.in. z: Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Katowic. Korzystne przepisy podatkowe, stabilność najmu, a także wzrost wartości nieruchomości sprawiają, że Cypr Północny stanowi atrakcyjną alternatywę dla innych kierunków inwestycyjnych, na które w ostatnich latach stawiają Polacy.

 

Czy zwrot inwestycji już po kilku latach jest możliwy?

Jak najbardziej tak. Szacuje się, że już na etapie inwestycji i budowy mieszkania lub domu przez dewelopera zyskuje ona około 30% na wartości. Ponadto atrakcyjnie przygotowane i funkcjonalne nieruchomości na Cyprze Północnym generują z wynajmu zwrot z inwestycji na poziomie około 10% rocznie. To sprawia, że Twój zakup może zwrócić się już po ośmiu latach. Tak krótki zwrot z inwestycji jest wart uwagi. Dla przykładu w Polsce może wynosić on nawet 15-25 lat, w zależności od lokalizacji nieruchomości i ceny jej zakupu. Jeżeli chodzi o Cypr, nieruchomości są tańsze w zakupie i łatwiej znaleźć na nie najemców wakacyjnych. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko inwestycji oraz zwiększa uzyskiwany dochód pasywny rok do roku. Już po 8-10 latach nieruchomość się zwróci i zacznie generować realne zyski. Ostatnie lata to wzrost zainteresowania Cyprem jako wakacyjną destynację, co dodatkowo zwiększa opłacalność zakupu nieruchomości na tej wyspie. Bogaci turyści z Anglii, Europy Kontynentalnej oraz Azji to najpopularniejsi turyści w tej części świata.

 

Co wpływa na tempo zwrotu z inwestycji w nieruchomość na Cyprze?

Wpływ na tempo zwrotu z inwestycji na Cyprze Północnym ma kilka czynników. Oczywiście ważna jest lokalizacja. Zdecydowanie szybciej zwrócą się inwestycje poczynione w popularnych resortach turystycznych i blisko Morza Śródziemnego. Kolejnym ważnym aspektem jest standard wykończenia nieruchomości oraz dostępne zaplecze rozrywkowe i infrastruktura. Bez dwóch zdań wpływa to na zainteresowanie obiektem, a także liczbę turystów, którzy odwiedzają daną lokalizację. Na szczęście zespól RT Invest dba o potrzeby swoich klientów i w ofercie przygotowuje tylko starannie dobrane nieruchomości. Znajdują się one w atrakcyjnych lokalizacjach, które cieszą się dużym i stabilnym zainteresowaniem turystów. W tym zakresie współpracujemy ze sprawdzonymi deweloperami na Cyprze.

 

Zarządzać najmem we własnym zakresie czy z firmą zewnętrzną?

Nie bez znaczenia jest również to, czy inwestor zarządza najmem nieruchomości we własnym zakresie, czy korzysta z firmy zarządczej. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wiedzy partnera, który zna realia tutejszego rynku i jest w stanie zapewnić maksymalne obłożenie. W ten sposób zwiększa się stopę zwrotu z inwestycji, przy jednoczesnej oszczędności czasu i nerwów klienta. Zespół RT Invest oferuje profesjonalną i kompleksową obsługę w zakresie zarządzania najmem i przygotowania nieruchomości zgodnie z wytycznymi inwestora.

Zakup nieruchomości na Cyprze Północnym obecnie się bardzo opłaca. Zwrot z inwestycji na poziomie 10% w skali roku z samego wynajmu to dobry wynik. Do tego dochodzi realny wzrost wartości nieruchomości już w momencie jej zakupu. Jeżeli chcesz dobrze ulokować środki i zbudować stabilny dochód pasywny z zagranicznej nieruchomości, to zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Biuro sprzedaży RT Invest to zaufany partner inwestycyjny.

 

Posted in Bez kategorii.