Zalety mieszkania za granicą – Cypr Północny

Jeśli poważnie myślisz o zmianie miejsca zamieszkania, a Twoim priorytetem jest któryś z ciepłych, śródziemnomorskich krajów, gorąco polecamy zainteresować się Cyprem Północnym. Ten niezwykle popularny, słoneczny i otwarty na ludzi z całego świata region to obecnie jeden z najatrakcyjniejszych kierunków nie tylko na wakacyjny wypoczynek, ale także na przeprowadzkę. Poznaj najważniejsze zalety mieszkania na Cyprze Północnym!

 

Dlaczego warto zainteresować się Cyprem Północnym?

Istnieje wiele powodów, dla których Północny Cypr stał się w ostatnich latach tak modnym miejscem wśród osób poszukujących nowego miejsca do życia w Europie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści wynikające z zamieszkiwania w tym regionie. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie swój własny powód, dla którego Cypr Północny ma szansę stać się wymarzonym miejscem na Ziemi.

 

1. Słoneczna pogoda i łagodny klimat

Osoby chcące kupić mieszkanie za granicą, często wybierają lokalizacje, w których warunki klimatyczne są znacznie bardziej sprzyjające niż w Polsce. Cypr Północny będzie idealnym pomysłem ze względu na długie i ciepła lata oraz łagodne zimy. Liczba słonecznych dni oscyluje tu w granicach 300 w ciągu roku, a temperatury rzadko spadają poniżej 20 stopni Celsjusza.

 

2. Idealne miejsce do wypoczynku i raj dla turystów

Wymieniając zalety mieszkania za granicą, nie sposób nie wspomnieć o turystycznych walorach, które oferuje Cypr Północny. Bogactwo piaszczystych plaż, idealne warunki do uprawiania sportów wodnych czy bogato wyposażone, luksusowe kurorty, to tylko niektóre powody, dla których na Cyprze Północnym wypoczywa się fantastycznie. Prawdziwą gratkę dla turystów stanowi również duża liczba atrakcji, takich jak ukryte w górach zamki czy zabytki z czasów starożytności. Cypr Północny to nie tylko morze i plaża – malowniczo położone rzeki oraz góry, których wysokości sięga 1000 m, to kolejne atuty, które docenią fani aktywnego wypoczynku.

 

3. Mieszkanie za granicą: raj podatkowy

Czym jeszcze, oprócz gwarantowanej pogody i licznych atrakcji turystycznych, przyciąga dziś Cypr Północny? Osoby, które rozważają zakup mieszkania za granicą, chętnie wybierają ten region ze względu na bardzo liberalne przepisy fiskalne. Północny Cypr nieprzypadkowo nazywany jest rajem podatkowym. Rząd zachęca osoby zainteresowane kupnem domów i mieszkań do lokowania swojego kapitału, a niskie podatki pozwalają optymalizować zyski z inwestowania w nieruchomości.

 

4. Tanie nieruchomości

Na Cyprze Północnym można nie tylko cieszyć się niskimi podatkami, ale także nabywać nieruchomości w atrakcyjnych cenach. Osoby, które doceniają ekonomiczne zalety mieszkania za granicą, z pewnością nie przejdą obojętnie obok niskich cen apartamentów, mieszkań, domów czy lokali usługowych, których koszt zakupu w wielu przypadkach jest znacznie niższy niż w Polsce czy wielu innych krajach Unii Europejskiej, takich jak Niemcy, Francja. Hiszpania czy Włochy.

 

 

Dlaczego zakup mieszkania na Cyprze Północnym to dobra inwestycja?

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione zalety mieszkania na Cyprze Północnym, kraj ten jawi się jako idealna lokalizacja dla inwestycji w dom lub apartament. Bez względu na to, czy Twoim priorytetem jest posiadanie własnej nieruchomości, w której można zamieszkać na stałe lub w trakcie urlopu, czy szukasz mieszkania pod inwestycję, w tutejszej bogatej ofercie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Warto dodać, że kupując mieszkanie na Cyprze Północnym, możesz skorzystać z wielu dodatkowych ułatwień, takich jak możliwość zdobycia cypryjskiego obywatelstwa. Nie musisz przy tym przejmować się formalnościami czy nieznajomością języka – w RT Invest zapewnimy Ci wielowymiarowe wsparcie, biorąc na siebie wszystkie formalności związane z zakupem nieruchomości, zarządzaniem nią oraz załatwieniem niezbędnych spraw. Jesteś zainteresowany przeprowadzką na Cypr Północny? Skontaktuj się z nami już dziś i zyskaj wsparcie doświadczonych ekspertów z certyfikowanego, polskiego biura nieruchomości. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Posted in Bez kategorii.