Gdzie warto kupić mieszkanie w Europie?

Polacy coraz częściej decydują się na lokowanie swoich oszczędności w zakup nieruchomości poza granicami kraju. Jedną z tych opcji, które w ostatnich latach cieszą się największą popularnością, jest zakup mieszkania w jednym z cieplejszych krajów Europy. Które lokalizacje pod względem inwestycyjnym okazują się najkorzystniejsze i gdzie są najtańsze mieszkania w Europe? Podpowiadamy, w jakich krajach opłaca się nabyć mieszkanie na własność.

 

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Europie?

Ostatnie lata to czas dynamicznego rozwoju europejskiej gospodarki, co wielu z nas odczuwa także w swoich portfelach. Ujednolicenie przepisów dotyczących nabywania nieruchomości w UE oraz stosunkowo tanie mieszkania w Europie (a przynajmniej w niektórych krajach) to kolejne powody, dla których, mając odpowiednią sumę wolnych środków, warto zastanowić się nad zainwestowaniem ich w zakup mieszkania. Kolejnym argumentem „za” jest możliwość zarabiania na wynajmie – wysoki popyt sprawia, że znalezienie najemców nie powinno być większym problemem.

 

Ceny nieruchomości Europa – gdzie warto kupować mieszkania?

Nieprzypadkowo inwestorzy rozważający zakup mieszkania poza granicami Polski zwracają uwagę na dwa główne hasła: „lokalizacja mieszkania” oraz „ceny nieruchomości Europa”. Z tego względu szczególną popularnością cieszą się mieszkania w krajach o stosunkowo ciepłym klimacie, w regionach popularnych wśród turystów. Gdzie więc można znaleźć atrakcyjnie zlokalizowane i stosunkowo tanie mieszkania w Europie?

 

Zakup mieszkania we Włoszech

Jednym z krajów, które doceniają inwestorzy poszukujący niedrogich mieszkań za granicą, są Włochy. Chętnych na zakup lokalu nie brakuje nie tylko w największych miastach jak Rzym czy Mediolan, ale także w popularnych rejonach jak Toskania, Wenecja Euganejska, czy Sycylia.

 

Kupno mieszkania w Hiszpanii

Kolejnym krajem, który warto wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o ceny nieruchomości w Europie, jest Hiszpania. Tu prym wiodą najpopularniejsze wakacyjne lokalizacje: Costa del Sol, Costa Blanca czy Alicante. Polacy doceniają wysoki standard nieruchomości, szeroki wybór dostępnych mieszkań i apartamentów, a także gwarantowaną pogodę i przyjazny, hiszpański klimat.

 

Zakup mieszkania na Cyprze Północnym

Kierunkiem, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów z Polski oraz wielu innych krajów na świecie, jest Cypr Północny. Słoneczna pogoda przez cały rok, wysoki poziom bezpieczeństwa, atrakcyjne ceny nieruchomości oraz przyjazne przepisy podatkowe czynią ten śródziemnomorski kraj jednym z najciekawszych kierunków inwestycyjnych.

 

Cypr Północny – raj dla inwestorów?

Szczególnym powodzenie cieszy się Cypr Północny – region oferujący jedne z najtańszych mieszkań w Europie. Inwestycyjne walory tej lokalizacji docenił m.in. magazyn Forbes, przyznając jej miano najlepszego na świecie regionu do zakupu nieruchomości przy plaży.

Przy tworzeniu zestawienia eksperci uwzględniali m.in. ceny mieszkań, różnorodność rynku nieruchomości, lokalizację, potencjał turystyczny i inwestycyjny regionu, ale także przepisy związane z podatkami oraz nabywaniem mieszkań. Północny Cypr okazał się bezkonkurencyjny jako miejsce dla osób pragnących zamieszkać za granicą lub zarabiać na wynajmie.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że Polacy zainteresowani kupnem mieszkania na Cyprze Północnym mogą liczyć na wsparcie specjalistów na każdym etapie inwestycji. W RT Invest zapewniamy kompleksowe doradztwo oraz pomoc w realizacji wszystkich niezbędnych formalności.

 

Gdzie mieszkania są najdroższe?

Wiedząc, gdzie najtańsze mieszkania w Europie można kupić bez zbędnych formalności, warto również poznać kraje, w których nabycie lokalu mieszkalnego będzie najdroższą inwestycją. Zdecydowanie najwyższe ceny mieszkań w Europie dotyczą Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Francji. Co istotne, na duży wydatek trzeba nastawić się, nie tylko chcąc kupić mieszkanie w Londynie czy Paryżu, ale także daleko od centrum. Również stolica Niemiec nie należy do tanich – średnie ceny mieszkań w Berlinie wynoszą ok. 20 000 zł za metr kwadratowy, podobnie jak w Kopenhadze czy Wiedniu.

Posted in Bez kategorii.