Jakie korzyści podatkowe oferuje inwestowanie w nieruchomości na Cyprze?

Inwestowanie w nieruchomości na Cyprze wiąże się z określonymi korzyściami. Wśród nich znajdują się również aspekty bezpośrednio związane z kwestiami podatkowymi. Korzystne prawo sprawia, że wielu świadomych klientów z Polski decyduje się na zakup apartamentu na Cyprze, a nasz zespół RT Invest służy wsparciem w całym procesie. Sprawdź, jakie korzyści podatkowe oferuje inwestowanie w luksusowe nieruchomości na Cyprze Północnym.

Raj podatkowy w Europie

Cypr Północny stał się prawdziwym rajem podatkowym w Europie. Dotyczy to nie tylko inwestorów w nieruchomości. Obecnie kraj ten oferuje bardzo niskie podatki. Warto jednak je sumiennie opłacać, ponieważ jakiekolwiek uchylanie się od zapłaty może zakończyć się dotkliwymi karami finansowymi. Dużym atutem dla inwestorów jest fakt, że na Cyprze Północnym nie pobiera się podatku od zagranicznych świadczeń. To cenna informacja dla emerytów, którzy chcą zakupić nieruchomość inwestycyjną lub dom do życia na Wyspie Afrodyty. Obowiązujące stawki w innych obszarach życia, w tym nieruchomościach, są bardzo atrakcyjne. Przekłada się to na niższe ceny w sklepach oraz spokojniejsze życie mieszkańców Cypru Północnego.

Brak podatku od najmu

Jedną z korzyści dla inwestorów jest brak zryczałtowanego podatku przychodowego od najmu. Podczas gdy w Polsce wynosi on aż 10%, to na Cyprze Północnym ten podatek nie istnieje. Przekłada się to na wzrost zysków z nieruchomości inwestycyjnej i wyższą stopę zwrotu z zakupu. To jeden z powodów, dla których zakup apartamentu na Wyspie Afrodyty w celu wynajmu turystycznego się opłaca.

Jakie podatki obowiązują przy zakupie nieruchomości?

Oczywiście zgodnie z lokalnym prawem nabywca nieruchomości na Cyprze Północnym musi uiścić podatki. Pierwszym z nich jest podatek na przeniesienie własności nieruchomości, który wynosi 3% od ceny zakupu apartamentu lub domu. Jeżeli zachodzi taki obowiązek, to należy opłacić VAT w wysokości 5% od ceny kupna. Ten nie obowiązuje, jeżeli dochodzi do sytuacji odsprzedaży nieruchomości lub już wcześniej został zapłacony. Do tego należy doliczyć opłatę prawną za przeniesienie własności w kwocie 3%. Dodatkowe koszty mogą być związane z potrzebą przygotowania umowy, jej rejestracji, tłumaczenia umowy, czy też z opłatą skarbową, która wynosi 0,5% ceny kontraktowej.

Inwestowanie na Cyprze się opłaca

Biorąc pod uwagę obecny system podatkowy, inwestowanie na Cyprze Północnym się opłaca. Państwo to oferuje dużo korzystniejsze prawo podatkowe i wymaga mniejszych opłat niż większość krajów europejskich. Dotyczy to popularnych kierunków turystycznych takich jak: Hiszpania, Włochy, Grecja, czy też Francja. Jako RT Invest wspieramy klientów w wyborze i zakupie wymarzonych nieruchomości inwestycyjnych na Cyprze Północnym, a także pomagamy w przeprocesowaniu dokumentacji. Dopilnujemy również, abyś podczas zakupu wypełnił swój obowiązek podatkowy. Współpraca z nami jest gwarancją sprawdzonej i bezpiecznej transakcji. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem RT Invest.

 

 

 

Posted in Bez kategorii.