Koszty utrzymania mieszkania na Cyprze

W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się na zakup mieszkania na Cyprze. To atrakcyjna forma ulokowania środków oraz zapewnienia sobie stosunkowo szybkiego zwrotu z inwestycji. Ponadto nieruchomości na Cyprze można traktować stricte jako inwestycję w apartament wakacyjny oraz jako swój drugi dom w ciepłym miejscu w Europie. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej warto jednak przeprowadzić dokładną analizę. W tym artykule sprawdzimy, ile wynoszą orientacyjne koszty utrzymania mieszkania na Cyprze Północnym.

Mieszkanie na Cyprze - ile kosztuje jego zakup?

Oczywiście pierwszym kosztem, który każdy inwestor musi wziąć pod uwagę, jest cena zakupu nieruchomości na Cyprze. W przypadku Cypru Północnego można znaleźć atrakcyjne apartamenty w prestiżowych 5* resortach w cenach porównywalnych do tych w Polsce. To wszystko przy zadbaniu o wyższą stopę zwrotu. Ostateczna cena w dużej mierze zależy od lokalizacji nieruchomości, udogodnień dostępnych w resorcie oraz standardu wykończenia apartamentu. Jako RT-INVEST współpracujemy tylko z zaufanymi deweloperami i oferujemy naszym klientom sprawdzone i nowe nieruchomości. Dzięki temu wszystkie są w doskonałym stanie technicznym i wykończone zgodnie z oczekiwaniami inwestora.

Obecnie ceny sprawdzonych i dobrze wyposażonych nieruchomości zaczynają się już od 6500 złotych za metr kwadratowy. To kwoty, których próżno szukać w Polsce. W największych turystycznych ośrodkach nad Bałtykiem ceny z metr są zdecydowanie wyższe, a sam sezon turystyczny jest kilka razy krótszy. To kolejny argument za tym, aby inwestować na Wyspie Afrodyty.

Koszty okołozakupowe

Podczas zakupu mieszkania na Cyprze Północnym inwestor musi liczyć się z kosztami okołozakupowymi. Pierwszym z nich jest wpis do księgi wieczystej, czyli tzw. rejestracja kontraktu. Jego koszt wynosi 0,5% wartości nieruchomości. Dodatkowe koszty związane są z usługami notariusza i prawnika. Tu kwota powinna zmieścić się w około 1500-2000 euro. Tyle samo należy wydać na dokonanie przyłączy wody, prądu oraz na zamontowanie liczników. To podstawowe koszty, które inwestor ponosi w momencie zakupu swojej wymarzonej nieruchomości na Cyprze Północnym.

Miesięczne koszty utrzymania nieruchomości

Oczywiście wpływ na opłacalność inwestycji mają również miesięczne koszty utrzymania mieszkania na Cyprze Północnym. Wysokość czynszu uzależniona jest od kilku czynników. To przede wszystkim: metraż apartamentu, ilość apartamentów w resorcie, lokalizacja, udogodnienia w danej inwestycji (np. basen, siłownia, place zabaw, centra SPA itp.). Zazwyczaj kwota ta mieści się w granicach 100-200 euro. Do tego dochodzą koszty związane z bieżącą eksploatacją nieruchomości, czyli media. Ceny prądu i wody na Cyprze Północnym są porównywalne do tych, które obowiązują w Polsce. W związku z tym utrzymanie mieszkania na Cyprze Północnym nie powinno kosztować więcej niż w naszym kraju, a to wszystko przy odpowiednio wyższej stopie zwrotu z inwestycji.

Ile kosztuje życie na Cyprze Północnym?

Z punktu widzenia inwestorów, którzy chętnie spędzają czas na Cyprze, ważne są również koszty codziennego życia na Wyspie Afrodyty. W przypadku Cypru Północnego ceny w supermarketach są zbliżone do tych w Polsce. Jednocześnie zwraca uwagę fakt, że ceny paliw, usług czy też posiłków w restauracjach są nawet niższe niż nad Wisłą. Dzięki temu życie na Cyprze nie będzie generowało wyższych kosztów, niż mieszkanie w Polsce. To cenna informacja dla osób, które poszukują swojego drugiego domu w Europie lub chcą spędzać kilka tygodni w roku w swoim wakacyjnym apartamencie.

Pomożemy Ci w zakupie i obsłudze nieruchomości

Jako RT-INVEST oferujemy naszym klientom kompleksowe wsparcie w zakupie i obsłudze nieruchomości na Cyprze Północnym. Doskonale znamy lokalny rynek i jesteśmy oficjalnym przedstawicielem deweloperów cypryjskich na rynku polskim. Zadbamy o to, aby apartament spełnił Twoje oczekiwania. Obsługujemy również wynajem mieszkania na Cyprze Północnym. Dzięki temu zadbamy o wysoką stopę zwrotu z inwestycji oraz o Twoją wygodę. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

Posted in Bez kategorii.