Dom czy mieszkanie – co wybrać na Cyprze Północnym?

Inwestowanie w nieruchomości znajdujące się w krajach basenu Morza Śródziemnego stało się w ostatnich latach niezwykle popularne. Taka forma lokowania kapitału pozwala nie tylko zabezpieczyć swoje pieniądze przed inflacją, ale również daje możliwość czerpania zysków z wynajmu lub też pozwala cieszyć się nowoczesnym, komfortowo wyposażonym lokalem na własność. Wiele osób staje tym samym przed niemałym dylematem, którym jest wybór nieruchomości. W tym wpisie przedstawiamy kluczowe zalety inwestycji w mieszkanie oraz dom na Cyprze Północnym, starając się odpowiedzieć na pytanie, co będzie lepszym rozwiązaniem.

 

Inwestycja w nieruchomość za granicą: dlaczego Cypr Północny?

Zanim przejdziemy do porównania walorów zakupu mieszkań oraz domów na Północnym Cyprze, warto odpowiedzieć na pytanie o to, dlaczego warto zainwestować swoje pieniądze właśnie tutaj. Choć sporym zainteresowaniem, jeśli chodzi o rynek nieruchomości, cieszy się wiele państw położonych nad Morzem Śródziemnym, to właśnie Północny Cypr w ostatnich latach stał się liderem. Co przemawia za tą lokalizacją? Inwestorzy zwracają uwagę przede wszystkim na takie czynniki jak:

  • niski koszt zakupu nieruchomości w porównaniu z innymi krajami regionu,
  • liberalne przepisy podatkowe, ułatwiające czerpanie zysków z inwestycji,
  • szeroki wybór atrakcyjnych lokali na rynku pierwotnym oraz wtórnym,
  • gwarantowana pogoda oraz wysoka popularność regionu wśród turystów z całego świata,
  • wiele połączeń lotniczych oraz przyjazna komunikacja,
  • możliwość skorzystania ze wsparcia ekspertów od cypryjskiego rynku nieruchomości.

 

Mieszkanie na Cyprze Północnym – dlaczego warto je kupić?

Osoby, których priorytetem jest przynosząca wymierne dochody inwestycja w mieszkania za granicą, często wybierają apartamenty położone w popularnych destynacjach turystycznych na Północnym Cyprze. Wynika to z faktu, że popyt na wynajem lokali w tym regionie przez cały rok utrzymuje się na niezwykle wysokim poziomie. Zainteresowanie zarówno długoterminowym, jak i czasowym najmem nadal przekracza podaż, mimo niezwykłej dynamiki rozwoju i sporego tempa, w jakim oddawane są do użytku nowe inwestycje budowlane. Wiele z nich lokalizowanych jest w najpopularniejszych kurortach, oferujących mnóstwo licznych udogodnień, takich jak baseny, restauracje czy luksusowe sklepy.

Innym, niezwykle atrakcyjnym argumentem są niskie koszty zakupu nieruchomości, a także niezwykle atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Mieszkania na Cyprze Północnym dostępne są już od nieco ponad 240 000 zł, co stanowi niezwykle atrakcyjną cenę, jak na kraj basenu Morza Śródziemnego. Inwestorzy, którzy chcą nabyć nieruchomość za granicą, często wybierają Cypr Północny ze względu na niezwykle korzystne przepisy podatkowe. Jedną z najważniejszych różnic względem polskiego systemu podatkowego, jest zerowa stawka zryczałtowanego podatku dochodowego od wynajmu, wynoszącego w naszym kraju 10%.

 

Wybór nieruchomości za granicą: dlaczego warto nabyć dom na Cyprze Północnym?

Alternatywą dla zakupu mieszkania lub apartamentu w jednej z nowoczesnych, atrakcyjnie zlokalizowanych inwestycji jest kupno domu na Cyprze Północnym. Wyspa Afrodyty to miejsce, gdzie znajdziemy bogatą ofertę budynek mieszkalnych w zróżnicowanym standardzie: od komfortowych domków jednorodzinnych, poprzez domy w zabudowie szeregowej, aż po najbardziej luksusowe wille. Kupno domu na Cyprze Północnym, podobnie jak inwestycja w mieszkania za granicą, daje możliwość skorzystania z przyjaznych rozwiązań podatkowych.

Odpowiednio duży metraż, własny ogród oraz swoboda w projektowaniu aranżacji, to kolejne zalety inwestowania w domy na Cyprze Północnym. Dla osób, które cenią sobie maksimum prywatności, i szukają miejsca na stały lub czasowy pobyt, zakup domu może okazać się znacznie lepszym wyborem niż nieruchomość za granicą, zlokalizowana w modnym apartamentowcu. Wielką zaletą inwestowania w tym regionie jest niezwykle bogata oferta komfortowych budynków, gotowych do natychmiastowej przeprowadzki. Dzięki temu, kupując willę lub bliźniak, nie musisz tracić czasu ani pieniędzy na przygotowanie ich do zamieszkania.

 

Dom czy mieszkanie: co wybrać?

Odpowiedź na pytanie o to, czy lepiej zainwestować w dom, czym mieszkanie, jest więc kwestią mocno indywidualną, jednak niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, możesz liczyć na nasze wsparcie. W RT Invest przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupu nieruchomości na Cyprze Północnym, biorąc na siebie wszystkie niezbędne formalności. Skontaktuj się z nami już dziś!

Posted in Bez kategorii.